Гензајмер нема да игра за ОИ Токио?

Еден од најдобрите германски ракометари, крилото на РНЛ, Уве Гензајмер е под голем прашалник за настап во Квалификациите за ОИ Токио.

Тој се повреди и ќе отсуствува најмалку 6 недели. Терминот за враќање на терен се поклопува со термините за одигрување на Квалификациите за ОИ. Германија во Берлин ги пречекува Словенија, Шведска и Алжир. Две репрезентации ќе одат на ОИ.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk