ВИДЕО: Како Штербик го откажа Монпеље

Aрпад Штербик денеска бранеше како во најдобрите денови. За 45 минути на терен одбрани 14 удари од 27 шута или вкупно 52% одбранети удари. 
Погледнете што им правеше на ракометарите на Монпеље. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk