Порто продолжи со шест играчи

утрешниот противник на Вардар во Лигата на шампионите, екипата на Порто, годинава ја игра својата сезона од соништата. 
Покрај успесите во ЛШ и домашното првенство, како и целиот подем на португалскиот ракомет, Порто по теркот на големите клубови, веќе има тим и за следната сезона. 

Охрабрени од добрите резултати годинава, Португалците потпишаа нови, обновени договори со друи шест играчи. 

Во Порто уште најмалку по една сезона остануваат Диого Бранкињо, Андре Гомез, Дајморо Салина, Мигел Мартин, Виктор Итуриза и Анхел Фернандез. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk