Вардар (веќе) не може да биде трет

Полскиот шампион Келце, вечерва, лесно како што се очекуваше го совлада Мотор во Запорожје (33-26, 19-14) и со тоа со освоени 16 бода досега, стана недостижен за Вардар, во моментов на позицијата број три.
Вардар, со две победи до крајот и следствено порази на Порто и Монпеље има шанса прелиминарната фаза да ја заврши на позицијата број четири, евентуално на местата број шест или пет.
ите со себе носат посебни предизвици, како што се ПИК Сегед (6 место), Алборг (5 место), Флензбург (4 место). Ако успее и против нив, следи рунда во кои се Кил. Веспрем и Барса... 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk