ЛИНК: Македонија Турција, по победа во трите третини

Македонија денеска од 16:00 часот ќе го игра последниот натпревар од групната фаза на Медитеранските Игри во Атина. 
Противник на македонскиот тим ќе биде селекцијата на Турција, досега најслабиот тим на турнирот, но иако немаат победа, не беа инфериорни следејќи ги резултатите по третини. На Македонија и треба победа во сите три сета и освојување на цели 5 бода, за да го минеме Мароко на позицијата број пет. 

Македонија и Турција можете да ги следите на следниов линк:

МАКЕДОНИЈА - ТУРЦИЈА  (16:00)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk