ЛИНК за следење на мечот Македонија - Романија

Денеска од 16:00 часот во Романија, во градот Калараш својот прв меѓународен натпревар ќе го одигра Генерацијата 2004 и помлади, под водство на Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски. 

Оваа недела, ќе биде полна со активности на помладите генерации, затоа што и нивните две години постари колеги во недела заминуваат за Атина каде што ќе учестуваат на Медитеранските Игри. Денеска е ждрепката по која ќе ги дознаат противниците. 

Македонија - Романија ЛИНК

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk