ВИДЕО: Проектилите на Елохим Пранди

Франција има нова ѕвезда. Можеби сте слунале за Елохим Пранди, можеби не. Има само 21 година и настапува за екипата на Нимс и бее носител на сите генерации француски играчи во младинските категории. Поточно од него зависеа соиграчите меѓу кои има доста познати имиња. 

Неделава е „негова“. Прво на мечот со РНЛ испрати шрауба која ќе се прераскажува, а потоа и на мечот со Кретеј по истекот на првиот дел испрати проектил за кој - исто така (ќе) се зборува. 

Погледнете ги видеата 


 

Видеото со шраубата против РНЛ

  

И да не зборавиме. Елохим Пранди има во џеб договор со ПСЖ важечки од јуни 2020 до јуни 2023.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk