Заборавена ѕвезда соиграч на Пешевски

Екипата на Штутгарт за која настапува македонскиот репрезетнативец Жарко Пешевски, се засили на позицијата десен бек со поранешниот германски репрезентативец Кристијан Цајц. 

Овој играч беше дел од Кил до пред две сезони, потоа влезе во некои правни конфликти со зебрите, па се пресели да игра во понизок ранг и се досега леташе под радарот.

Сега станува соиграч на Пешевски во битката за опстанок во која во моментов неколку екипи имаат подеднакви шанси да го избегнат местото што води во понизок ранг. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk