КОРОНА ВИРУС: Кина се откажа од квалификации за ОИ

Женската репрезентација на Кина се откажа од учеството во Квалификациите за ОИ, непотврдено, причината е епидемијата на вирусот Корона. Кина требаше да игра во групата во која се уште Русија, Србија и Унгарија.
Сега нејзиното место ќе го заземе Казахстан кој пак дојде на местото на откажаната Северна Кореја. Ова ги вознемири екипите од групата во која требаше да игра Казахстан. 
Тоа се Норвешка, Црна Гора и Романија.
Следната замена е репрезентацијата на Хонг Конг, а ако и тие не прифатат тогаш Тајланд... Ако и тие не прифатат, тогаш Германија е следната што доаѓа во квалификациите за ОИ. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk