(ВИДЕО) Чаневски во трка за нај одбрана во ЛШ

Mакедонскиот голман Градимир Чаневски е во трка за нај одбрана во Лигата на шампионите за минатата година. Тимот на ЛШ ги сортираше најубавите 20 одбрани, потоа се праевеа селекции и на крајот во игра останаа само четири одбрани. 

Една од нив ќе биде најубавата, а конкуренција на Градимир Чаневски се Сајад Хајдеридар од Динамо Букурешт и две вистински ѕверки - Андреас Волф и Алфредо Квинтана. 


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk