(ФОТО) Кралски дочек за сребрените Хрвати

Хрватска не успеа да го освои златото на ЕП, но и сребрениот медал е далеку над очекувањата на спортската јавност. 
Над 15.000 Хрвати ја бодреа репрезентацијата на финалниот меч во Стокхолм, толку, а можеби и повеќе се појавија на плоштадот на студениот и маглив Загреб, денеска, на официјалната прослава. 
foto> vecernji-list.hr, 24sata.hr
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk