The Outsider (2020)

Американска ТВ мини серија од 10 епизоди, снимана според делото на Стивен Кинг, нарачана од ХБО. По само две епизоди оваа ТВ серија ги освои гледачите има одличен рејтинг од 9.1 на ИМДБ. 

Серијата е трилер, мистерија. Го следи дететктивот Ралф Андерсон (Бен Менделсон) во обид да го разокрие убиството на малиот Франк Петерсон, чие тело е пронајдено во шумата, искасапени и изгризано од човек. 

Сите докази и неколку сведоци го ставаат недвосмислено во улога на убиец тренерот на детската бејзбол екипа, Тери Мајтланд (Џејсон Бејтмен)... Но, тој има доказ дека за време на убиството бил 100 километри подалеку, на семинар во друг град... 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk