Португалија смени важен играч

Португалија е едно од пријатните изненадувања на турнирот, посебно откако ја совладаа Франција порасна нивниот рејтинг. 
Португалците денеска продолжуваат во главната рунда, а противник ќе биде домаќнинот Шведска. 

Пред овој натпревар, Португалија објави дека направила замена. Тиаго Роча влегува на местото на Андре Гомеш. Според нас, ова е хендикеп за португалскиот тим, Андре Гомеш е играч што може да направи разлика на терено. Колку ќе може Тиаго Роча, ќе видиме. 

Денеска:
16:00  Словенија - Исланд
18:15  Норвешка - Унгарија
20:30  Португалија - Шведска
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk