Стигна и Червар со својата војска

Од Виена за g-sport.mk, Ричи Ѓамовски

Репрезентацијата на Хрватска, првата на ова ЕП што си ја одрабте својата домашна и се пласираше во вториот круг денеска пристигна во Виена и се смести во истиот хотел во кој се и македонските ракометари. 

Првенството допрва ќе стане интресно кога ќе пристигнат и Германците и Шпанците во австриската престолнина, единствено што се надеваме е дека и Македонија ќе го продолжи својот престој во Виена и во наредните десетина дена. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk