Француска визита за Брестовац и репрезентативците

Нови посакувани гости имаше денеска македонската репрезентација во хотелот. Иван Марковски, поранешен репрезентативец и во моментов тренер на француската Авенсоа и Томе Петрески, исто така поранешен репрезентативец и тренер што оставил траг и во Франција и Македонија. 

Двајцата во Виена ќе полагаат за мастер коуч лиценца, наскоро ќе се приклучат на малото и одбрано друштво што поседува вакво парче хартија.  
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk