Втора задача за Начевски и Николов


                                                          

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја доби и втората номинација на Европското првенство. 
Тие се во Шведска и ќе му судат на домаќинот во треттото коло. Шведска игра со отпишаната Полска и треба да завери пласман во главната рунда, но таму ќе оди без бодови затоа што беше поразена од репрезентацијата на Словенија. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk