Македонија (У19) на Медитерански игри во Атина

Македонската ракометна репрезентација, селекцијата до 19 години, ќе настапи на Медитеранските игри што следниот месец, од 16 до 23 февруари ќе се одржат во Атина, Грција. 

Медитеранската ракометна федерација, објави дека 14 земји ќе учествуваат на ракометниот турнир. Тоа ќе бидат, покрај Македонија уште (еден мал мундијал) Бахреин, Хрватска, Египет, Грција, Италија, Кувајт, Ц.Гора, Мароко, Романија, Србија, Шпанија, Тунис и Турција. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk