Сестрите Бонавентура ќе судат во Виена

Единствениот женски судиски пар што дели правда на машкото ЕП, Французинките Шарлот и Жули Бонавентура од Грац се пресели во Виена  и денеска ќе го суди натпреварот меѓу Австрија и Украина. 

Овој судиски пар се во Македонија беше познат по контроверзното финале меѓу Ѓер и Вардар, а се „прослави“  и годинава во финалето на женското СП кога во последните секунди досудија црвен картон за Шпанија и пенал за Холандија од контроверзна ситуација со што го решија победникот и светскиот шампион. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk