Гајиќ се враќа во Франција

Словенечкото десно крило Драган Гајиќ ќе му го отстапи своето место на вардарецот Данил Шишкарев на крајот на сезоната. 
Тој заминувањето од Веспрем го објави на социјалните мрежи, додека за промоцијата на Шишкарев ќе почекаме до крајот на ЕП. 

Драган Гајиќ не чекаше многу, веднаш најде нов клуб, но тоа не е клуб од елитата. Тој следната година ќе игра во Лимож, екипа што годинава игра во Втората Дивизија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk