ФОТО: Ракометарите на Божиќен ручек во Љубљана

Македонската репрезентација јануарските празници веќе „традиционално“ ги прославува надвор од државата. Оваа година по повод Христовото раѓање Божиќ, Македонската репрезентација ја посети црквата Св. Климент Охридски во Љубљана каде беше пречекана од голем број Македонци, а потоа ракометарите продолжија на организиран Божиќен ручек.Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk