Паричката падна кај...

Традиција и меѓу ракометарите е да се крши лепче со паричка. За волја на вистината поради првенствата и подготовките најчесто тоа се правело на 13 јануари, но годинава се промените начинот на подготовки и термините, па лепчето со паричка се вртеше и кршеше на Бадник, на 6 јануари. 

Годинава, паричката падна кај Петар Баснарков, кондицискиот тренер на репрезентацијата.
Нека го следи среќа и благосостојба!


Петар Баснарков
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk