Гајиќ се отпиша од Веспрем, преку Инстаграм

Словенецот Драган Гајиќ, десното крило на Веспрем, преку Инстаграм профилот се отпиша од унгарскиот тим. Гајиќ заедно со сонародникот Гашпер Маргуч ја комплетираа позицијата, но сега има нов кандидат за неговото место, а тоа е (лоша вест за Вардар), Данил Шишкарев. 

Драган Гајиќ денеска на својот профил објави дека во јуни со оди од Веспрем и му се заблагодари однапред на клубот за соработката. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk