ВИДЕО: Пенал за златен медал, што би досудиле вие?

Судиите Шарлот и Жулиет Бонавентура досудија пенал за Холандија во финалето на СП. Дали беа во право? Погледнете го видеото и просудете сами. 

 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk