Ракометарките на Лада Тољати на календар

Некогаш многу силниот руски тим Лада Тољати одамна не е на нивото на кое беше додека се бореше за популарност со тогашниот најголем ривал Динамо Волгоград, но клубот не згасна туку продолжи да работи и тоа сосема добро.

Деновиве од замрзнатиот Тољати стигна и најава за посебниот подарок за фановите на клубот, а тоа е календарот во кој главни ѕвезди се ракометарките. 
Првиот материјал е објаван, изгледа убаво, пристојно, по мерка за спортски колектив на кој како клиентела главниот таргет им се семејства, деца, развој на спорт. Останува да го сочекаме и финалниот продукт. 


Наталија РесетниковаИрина Михалота


Ирина Близнова


Ана Голубева


Екатерина Гајдук
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk