Б кадетите го предизвикуваат А тимот

Македонската Б кадетска репрезентација ја совлада БиХ, додека македонската А кадетска репрезентација вечерва беше поразена од истиот противник (32-38) и сега се поставува прашањето која наша репрзентација е посилна, дали А или Б тимот. 

Нивната пресметка е утре од 10:00 часот. Б тимот има за докажување и доколку утре победат, можеби ќе треба нив да ги наречеме А тим, а сегашниве првотимци да се наречат Б состав. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk