Војводина заглави на аеродром

Новосадска Војводина ја чека долга ноќ пред натпреварот со Мотор Запорожје, во рамките на СЕХА Гаспром лигата. 
Војводина пристигна во Истанбул, но поради лошо време во Украина, летот за Запорожје и е одложен за утре. 

Ни први, ни последни, ракометарите на Војводина си седнаа на плочките на истанбулскиот аеродром и се погрижија фотографијата да стигне до сите нивни фанови. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk