(ВИДЕО) Неагу си ја доби наградата од ИХФ

Романската ракометарка Кристина Неагу вчера ја доби својата награда за најдобар светски играч во 2018 година. На полувремето на дуелот Јапонија - Конго, Неагу беше повикана на сцената и покрај пехарот и место во историјата, доби и чек на 10.000 евра. 

За неа ова беше четврто вакво признание (трето по ред) и со тоа стана најуспешна не само во женска туку  воопшто. Никола Карабатиќ и Микел Хансен се зад неа со по три вакви награди. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk