(ВИДЕО) ШТО БИ ДОСУДИЛЕ ВИЕ: Кореја почна да слави победа, но...

Кореја и Данска одиграа нерешено 26-26 во второто коло од СП Јапонија. Но, момент што останува запамаетен е одлуката на Кореја да ѝ биде поништен последниот гол, постигнат во самиот финиш. 

Судии на натпреварот беа Русинките Бережкина и Алпаидѕе. Тие досудија престап на корејската ракометарка која беше во голманскиот простор. Таму беа и три играчи на Данска. 

Што би досудиле вие? Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk