ВИДЕО: Како Ландин го спаси Кил

Монпеље е поразен од Кил (32-33) како гостин. Имаше Монпеље шут за реми, но овој пат Жилберто Дуарте не  се претвори во херој. Напротив, Никлас Ландин успеа даго сопре неговиот шут за нерешно и да ја крена Шпаркасе Арена на нозе. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk