СП ЈАПОНИЈА: Шампионот е во криза

Светскиот првак Франција по две одиграни кола на СП се уште нема победа. Откако во првото коло беа совладани од Јужна Кореја, во второто одиграа нерешено со селекцијата на Бразил. 
Бразил во првото коло беше поразен од Германија. 

Шпанија се појавува како екипа што може далеку да стигне. Откако во првото коло ја декласираа Романија, во второто беа подобри и од Унгарија. 

Резултати 2 коло:
Франција - Бразил  19-19 (7-10)
Ц. Гора - Казахстан 31-20 (13-11)
Австралија - Германија  8-34 (4-16)
Сенегал - Романија  24-29 (15-12)
Шпанија - Унгарија 29-24 (18-13)
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk