Once upon a time in Hollywood

Држава: САД
Жанр: Драма
IMDB: 7.9
Режија: Квентин Тарантино
Улоги: Бред Пит, Леонардо Ди Каприо, Ал Пачино

Квентин Тарантино најави дека ќе режира вкупно 10 филма. „Си беше еднаш во Холивуд“ е филмот број 9. Како што обично бива, неговите филмови или ги сакате или не можете да ги поднесете. 

Филмот е преполн со Тарантино „финти“ и дијалози, Бред Пит и Леондардо Ди Каприо мајсторски си ја одработеа работата. Иако наше мислење, ова не е најдоброто од Тарантино, останува да видиме дали филмот број 10 ќе биде најдоброто од него. 

Дејствието е во 1969 во Холивуд, во златната ера на филмската индустрија. Актер кој е на залез (Ди Каприо) се обидува да ја оживее кариерата, додека се дружи деноноќно со неговиот дублер/каскадер (Бред Пит)... 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk