Ништо од ПСЖ, ќе си остане дома

Идејата ПСЖ да има една шутери над 210 см, нема да биде реализирана. Криштопанс доаѓа следното лето, но Николај Маркусен - не. 
Данскиот бек неколкупати беше поврзуван за трансфер во ПСЖ, но никогаш тоа не беше официјализирано, а ниту демантирано од Французите. И вториот француски канадидат, Нант, си ги премолче шпекулациите. 

Денеска Бјерингбро-Силкеборг, обајви дека го продолжиле договорот со Маркусен до 2023 и веќе се пуштени да си заминат низ вода сите шпекулации дека тој би можел во ПСЖ следното лето. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk