РЕШЕН ПРОБЛЕМ: Кастратовиќ останува тренер на Металург!

Се вратија насмевките на лицата на раководоството на Металург. Проблемот е решен, Зоран Кастратовиќ останува тренер на Металург.

Ова е официјална информација по состанокот со играчите и раководството на клубот, попладнево. Наскоро очекуваме детали и околу тоа дли нешто ќе се менува и ако се менува како ќ се менува откако е решен горливиот проблем. 

Сега за да биде комплетна сликата пред дуелот со Горење останува уште да се сочека Иракли Кбилашвили. Тој мораше назад во Загреб затоа што му беше истечена 90 дневната виза и сега средува документи за продолжување на престојот. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk