ПРВА ЛИГА 2: Прв пораз на КЛ7

Екипата на КЛ7 по четири победи, за прв пат е поразена во прволигашката конкуренција. Подобри од КЛ7 беа ракометарите на ГРК Тиквеш (25-23) и сега тие се единствените со максимален ефект во Првата лига. Грозданов со 11 гола беше клучниот играч на натпреварот. 

Повратникот во екипата на Аеродром, Марио Лефковски со 10 постигнати гола го одведе својот тим со победа над Младост Богданци од 34-28. Сега двата тима имаат по девет бода и се на делба на третото место.

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk