ПРВА ЛИГА 1: Астраион го одбрани врвот

Во првото коло од продолжението на натпреварите во Прва Лига, водечките екипи запишаа победи и ја задржаа меѓусебната разлика, но се одделија од екипите од долниот дел на табелата. 
Македонија Ѓ. П. е малиот исклучок, тие имаа 12 бода, но сега ги стигна тимот на Јуниор Кисела Вода. 

Астраион засега е лидер и единствен тим без пораз, додека на дното Алушовски е единствениот тим со сите порази. 


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk