ВИДЕО: Како „Рибари“ го запалија Охрид

ФОТО: ЕЛЕНА БАЧЕВА

Охридските фанови и нивните гости вчера го прославија 30-тиот роденден на навивачката група „Рибари“ со целодневна програма која кулминираше со ракометниот натпревар Охрид - Т. Пролет и подоцна баклијадата на фановите на брегот на езерото. 

Глетката беше спектакуларна, а еве како изгледаше и со поглед од езерото.


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk