ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Пелистер игра Челинџ Куп

Екипата на Пелистер, тимот што ја претставува Македонија во женскиот Челинџ Куп, денеска и утре ќе ги одигра двата натпревари од треттото коло во ова натпреварување. 

Противник на битолскиот тим е српската екипа Заечар, а средбите ќе се играат во салата „Тимок“. Првиот натпревар се игра денеска од 18:00 часот, реванш натпреварот е утре. 

Ова ќе биде трета сезона во која Пелистер игра во Европа, а досега има минато само едно коло, минатата година кога беа подобри во екипата на Ла Сале од Малта.  
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk