Сонце со заби за ЧСМ Букурешт

Само еден ден откако ракомените медиуми низ Европа го вратија ЧСМ Букурешт во трката за шампионската титула во Романија, ракометарките од најскапиот тим се потрудија да се најдат на насловните страници, потворно со потсмев.

Влчеа загуби од Бистрица и му овозможи на ЧСМ Букурешт одново да се бори за шампионски пехар, кога само ден подоцна ЧСМ ја врати услугата и одигра нерешено 30-30 со Корона Брашов. 

Играше и Кристина Неагу и постигна 9 гола, но очигледно дека замилесната дрим тим бековска линија Неагу-Лекиќ-Морк е приказна за „мали деца“. Неагу постигна 9, но Лекиќ само 1 гол во овој понижувачки резултат за ЧСМ. Уште кога ќе им се врати и „себичната“ Морк, козјане на каков тим ќе бидеме сведоци.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk