HBO: House of the Dragon го наследува Game of Thrones

Продукциската куќа ХБО се откажа од идејата првата спин оф серија на  Игра на Тронови да биде приказната за постанокот на  White walkers и Night King. Пилот серијата беше снимена, прегледана и не ги задоволи вкусовите на ХБО. 
Нема да биде преснимувана, адаптирана итн. Тоа оди во фиока, а ХБО денеска ги израдува фанвите на Игра на Тронови со објавата дека ќе се снима House of the Dragon. 

Miguel Sapochnik, режисерот на епизодата Battle of the bastards ќе биде режисер и на пилот епизодата од продолжението на култната серија. 
За што (ќе) се работи, можеме да претпоставуваме, но едно е сигурно - ќе има змејови. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk