Чешка повторно поразена

Репрезентацијата на Швајцарија откако вчера ја нокаутира Чешка, денеска одново победи, но сега беше далеку од моментот да биде доминанта. 
Чешка вечерва водеше 15-11 на полувреме, а Швајцарија до тримфот од 30-29 дојде со гол во последниот напад. 

Севкупно, далеку подобар меч на Чешка и најава дека нема да биде лесно со нив на Европското првенство во Австрија. 

Многу поголема мака денеска виде и Црна Гора на дуелот со БиХ. Вечерва и Црногорците со многу мака и со минус од шест гола на полувреме, успеа со пресврт да дојде до победа од 27-26. 

И уште не вест што не не радува е дека Украина на полувреме води 14-10 на гостувањето во Тунис. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk