Кил го симна на земја Вардар

ВАРДАР - КИЛ   20-31 (4-16)

Вардар го претрпе првиот порвз во Лигата на шампионите, вечерва од Кил во Скопје. Натпреварот од кој многу се очекуваше, донесе одговор на прашања, на кои искрено, во ваква форма не сакавме одговор. 

Средбата беше решена, паралелно како што почнуваше. Вардар имае проблем во нападот, ракометно кажано, да го види голот. 
Кил поведе со 4-0, а европскиот првак првиот гол од игра го постигна дури по 20 минути игра. За тоа време прими 10 гола.

На полувреме беше 4-16, во вториот дел Кил без некоја видлива потреба играше и со празен гол и најмногу што Вардар успеа да намали е на шест гола. Потоа Кил рутински, брзопотезно, зголеми на осум-девет и без проблем го доби овој меч. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk