Стоилов во тимот против Кил!

Вардар пријави 15 ракометари за денешната средба со Кил, но составот сигурно ќе ги израдува навивачите затоа што по подолга пауза во тимот се враќа Столе Стоилов. 

Клупската легенда сезонава нема одиграно ниту еден натпревар, но не се сомневаме дека ќе има што да (по)каже на денешната средба. Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk