Душебаев се враќа во игра

По девет месеци пауза, докторите додоа зелено светло за враќање во игра на Даниел Душебаев. Најмладот син на тренерот на Келце, Талант, се повреди за време на Светското првенство во Германија, играјќи за селекцијата на Шпанија. 

Мораше на операција, а паузата се покажа долга, цели осум месеци надвор од терен. 

Душебаев нема да игра веднаш во Лигата на шампионите, туку враќањето на терен ќе го има на полесните натпревари од домашното првенство. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk