Веспрем ќе игра два меча, еден по друг

Колку и да е непопуларно, непрофесионални итн. веќе навикнавме екипи како Мешков Брест на пример во исти ден да играат два натпревара. Главно една екипа патува на натпревар на СЕХА, а другата патува на меч од домашното првенство. 

Веспрем целата оваа приказна ја носи на ново ниво. 

На 5 ноември, во својата сала од 17:15 часот ќе игра со Спартак Москва во рамки на СЕХА Гаспром лигата, а потоа во истата сала од 20:15 часот, ќе игра натпревар од домашното првенство против тимот на Чурго. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk