Се формира шеширот со противници на Металург

Списокот на можни противници на Металург за ждрепката за третото коло во ЕХФ Куп полека почнува да добива форма и со исклучок на две-три екипи од можните 16 веќе можеме да почнеме да го полниме вториот шешир. 

Португалската екипа Бенфика и чешкиот Плзен веќе се во вториот шешир. Винтертур од Швајцарија исто така, а со солидни (недостижни) предности по првиот меч се стекнаа и Екс Прованс, Малме, Адемар Леон, Горење и Арендал. 

Предност, реми или минимална негатива од првиот гостински натпревар имаат и екипите на СКА Минск, Вакер Тун, Скјерн и Чурго. 

Неизвесни реванш натпревари ќе играат екипите на Олимпијакос и Темишвар (26-29), ЗРТ и Бутел (14-18), Еш и Азоти Пулави (28-31), Макаби и Жабже (26-29)

 
QUALIFICATION ROUND 2
  KO MATCHES  
TEAMSTOTALMATCH 2MATCH 1VSSCM Politehnica Timisoara
Olympiacos SFP
29:31  :  
 12.10.2019 
31 : 29
 06.10.2019 
VSPAUC Handball
RK Porec
26:38  :  
 12.10.2019 
38 : 26
 05.10.2019 
VSTalent M.A.T. Plzen
Hapoel Ashdod
44:5826 : 21
 04.10.2019 
32 : 23
 03.10.2019 
VSRD Riko Ribnica
SKA Minsk
33:33  :  
 13.10.2019 
33 : 33
 05.10.2019 
VSHK Malmö
Selfoss
27:33  :  
 12.10.2019 
33 : 27
 05.10.2019 
VSALPLA HC Hard
Skjern Handbold
26:25  :  
 12.10.2019 
25 : 26
 05.10.2019 
VSVojvodina
Abanca Ademar Leon
28:20  :  
 12.10.2019 
20 : 28
 05.10.2019 
VSSL Benfica
RK Dubrava
44:6334 : 16
 06.10.2019 
29 : 28
 05.10.2019 
VSRK Metaloplastika Sabac
RK Gorenje Velenje
32:24  :  
 13.10.2019 
24 : 32
 06.10.2019 
VSHC Butel Skopje
ZTR Zaporozhye
14:18  :  
 13.10.2019 
18 : 14
 05.10.2019 
VSKS Azoty-Pulawy SA
Handball Esch
28:31  :  
 12.10.2019 
31 : 28
 05.10.2019 
VSHC Dobrogea Sud Constanta
Csurgói KK
24:22  :  
 12.10.2019 
22 : 24
 05.10.2019 
VSNMC Górnik Zabrze
Maccabi Rishon Lezion
26:29  :  
 12.10.2019 
29 : 26
 05.10.2019 
VSAchilles Bocholt
Wacker Thun
33:34  :  
 12.10.2019 
34 : 33
 05.10.2019 
VSFH Hafnarfjordur
OIF Arendal Elite
30:25  :  
 12.10.2019 
25 : 30
 06.10.2019 
VSPfadi Winterthur Handball
HC Pelister
16:39  :  
 12.10.2019 
39 : 16
 06.10.2019 
 
  click on a specific match for more information
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk