Во ЧСМ се почастија со Фиќо

Загубија два натпревара во домашното првенство, сменија тренер пред да почне ЛШ, а најскапите играчи им се повредени со месеци, па сепак, ЧСМ Букурешт си ја живее својата приказна во романската престолнина. 

Денеска, клубот се пофали дека странските ракометарки добиле службени возила од својот спонзот Фиат. Станува збор за Фиат 500, наследник на легендарното Фиќо. 


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk