Екс играч на Вардар и Металург го засили Жељо

Поранешен ракометар на Вардар и на Металург е новото големо засилување на Железничар од Ниш. Ацо Стојановиќ (36) десен бек од времињата кога Вардар играше во “Кале“, е новото име во нишкиот тим. 

Македонскиот зет, откако си замина од Скопје продолжи во Словенија, па со години играше во Швајцарија, помалу во Унгарија, Франција, Турција.
Меѓународната кариера му траеше 15 години, сега одново се враќа во Србија, во Железничар кој полека застанува на нозе по катаастроафата што ја доживеа откако за тренер го назначи Веселин Вујовиќ. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk