ВИДЕО: Секоја чест, Митревски со одбрана на колото


Никола Митревски ја има најубавата одбрана во третото коло од Лигата на шампионите. Ако нас не пашувате, најубавата во досегашниот дел од Лигата на шампионите.
На средбата во Ирун, македонскиот репрезентативен голман во дресот на Работник, имаше двојна интервенција од која вториот дел е за најавни шпици. 

Во друштво со Никола Митревски во изброт на најубава одбрана се најдоа и Виктор Киреев (5), Гонзало Варгас (4), Дарио Квинштед (3), Марин Шего (2).. Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk