ВИДЕО - ЕХФ ОЛ СТАР: Шего награден за победата над Веспрем

Службите на ЕХФ го слектираа идеалниот состав од третото коло во Лигата на шампионите. Овој пат нема ниту еден ракометар од македонските екипи во изборот. Очекувавме можеби Митревски да биде избран, но Марин Шего вчера доминираше на мечот со Веспрем и заслужено е во ол стар составот.
Иделната седморка на третото коло излгледа вака: 

Лево крило: Адама Кеита (ПСЖ
Лев бек: Олафур Гудмундсон (Кристијанштад)
Среден бек: Горан Јоханесон (Флензбург)
Десен бек: Амин Банур (Динамо Букурешт)
Десно крило: Богдан Радивојевиќ (Флензбург)
Пивот: Магнус Јенсен (Алборг)
Голман: Марин Шего (Монпеље)

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk