Иван Чупиќ - Најдобар од најдобрите во второто коло

Десното крило на Вардар, Иван Чупиќ е избран за најдобар играч од второто коло на Лигата на шампионите. Хрватското крило влезе во идеалната постава откако на мечот со Порто според статистиката на ЕХФ постигна седум, а според нашата статистка беше стрелец осум гола. 

Потоа публиката гласаше за најдобар од идеалниот тим, а тоа признание е за Иван Чупиќ. 

foto: rkvardar.mk /Denis Dukovski

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk